Tento web používa súbory cookies s cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality, pokračovaním v prezeraní stránky, súhlasíte s ich použitím...

logo
logo
skendehu

SME TU PRE VÁS NONSTOP

Radi privítame i Vašu spoločnosť v skupine našich spokojných obchodných partnerov.
.

 

Rozvody kúrenia by sme mohli prirovnať k žilám, zarastené upchaté rozvody veľmi zle dodávajú teplú vodu radiátorom, ktoré s malým prietokom a nízkou teplotou veľa toho nenarobia.


Ak sú rozvody kúrenia dobre nainštalované tzn. nikde nevznikajú netesnosti (najčastejšie u závitových priechodov) potom nedochádza k častému dopúšťaniu čerstvej vody, ktorá je okysličená. Kyslík reaguje s oceľou, ktorá následne hrdzavie, vzniká hrubý vnútorný povrch, na ktorom sa ľahšie usadzuje vodný kameň (pri vyšších teplotách sa aj ľahšie uvoľňuje), trúbka postupne zarastá a kúrenie ako celok prestáva fungovať. Ak je kúrenie tesné a voda z uzavretého systému sa nestráca, potom má aj oceľový rozvod dlhú (30-50 rokov) životnosť.

Medené rozvody majú oveľa hladší vnútorný povrch, kde prakticky nič nehrdzavie ani sa nič neusadzuje (medená rúra je pri výrobe vystavená rôznym chemickým procesom, pri ktorých rúrka "zostarne" a pri použití už nereaguje na žiadne látky, teda nevzniká medenka), vykurovacia voda má oveľa menší odpor a vykurovací systém je ľahšie regulovateľný.


Rozvody kúrenia

Preto pre rozvody kúrenia najčastejšie používame rúry medené, ktoré spájame pomocou mäkkého kapilárneho spájkovania, výhody tohoto materiálu sú opísané vyššie aj v desatore ale aj v jednoduchosti a rýchlosti montáže, možnosti ľahkého ohýbanie, dlhej životnosti a prijateľnej ceny.

Ďalej je možné použiť rúrky plastové, odporúčame len plasty kúrenárske (rúra je viacvrstvová s kyslíkovou bariérou a je určená pre rozvod kúrenia) neodporúčame používať rúry inštalatérske (výrobca negarantuje vysokú teplotu a jednovrstvová rúrka má mnohonásobne väčšiu rozťažnosť).

Plastové potrubie sa spája lisovacími, alebo kompresnými spojkami (zvieracie krúžky). Nevýhoda kurenárskych plastov - je vysoká cena tvaroviek, ktoré navyše majú veľký diferenciálny odpor.

Ešte možno použiť pre rozvod rúrky oceľové, ale materiál nevychádza nejako cenovo lepšie. Navyše je potrebný autogen - ďalšie náklady a životnosť oceľových rozvodov je menšia ako u ostatných materiálov.

Rozvody kúrenia

 

KONTAKTY

TECHPETROL kontakty

Rýchly kontakt

Polia označené (*) sú povinné.
Nepovinná príloha (dokument, obrázok)
Maximálna veľkosť prílohy je limitovaná na 12.1 MB

  qrcode

  webnail


    

  https   Active Search Results   cloudflare


    

  created by: Marek Sarvas